3005 WATERCOLOUR
Wetterström, Stockholms inlopp, signerad. -22 28x43,
Sold: SEK 800
Sold den 21 augusti 2017 -
1579 WATERCOLOUR
Sold: SEK 450
Sold den 31 augusti 2015 -
7050 WATERCOLOUR (F)
Sold: SEK 100
Sold den 30 juni 2014
6047 WATERCOLOUR
otydligt signerad, approaching Stockholm, 37x45,
Sold: SEK 100
Sold den 18 mars 2013 -
9276 WATERCOLOUR
Sold: SEK 650
Sold den 30 april 2012 -
5209 WATERCOLOUR
Sold: SEK 500
Sold den 13 februari 2012
1714 WATERCOLOUR
Carl Lindqvist, 1899, approaching Stockholm, 35x55,
Sold: SEK 700
Sold den 9 maj 2011 -
5025 Akvarell
Sold: SEK 2200
Sold den 30 januari 2006 -
6539 Akvarell
Carl Lindqvist, 1899, Stockholms inlopp, 36x83
Sold: SEK 400
Sold den 26 september 2005